İlişkilerde incinir, ilişkilerde iyileşiriz...

Sağlıklı aile ortamı, günümüzün en temel sorunlarından biri haline geldi. Değişen dünya evliliklerin üst soylarımızdan miras aldığımız biçimde devam etmesini engellemekte. Evlilik herhangi bir aşamasında yaşanan sorunlar "yaraların açılmasına" evliliğe de çiftlere de zarar vermektedir.

Kimi zamansa anne-baba olarak kalmak, karı koca kimliğimizden "farketmeden"uzaklaşmak evliliğin sağlıklı yapısını bozmnakta. Hatalı anne-baba tutumlarından dolayı yaşanan sorunlar aileyi kökünden sarsan bir etkene dönüşmekte. Geç olmadan alınan bir uzman desteği süreçleri kolaylaştıran, kimi zaman -herkes üzerine düşeni yaptığında- kökünden değiştiren bir hal alabilmektedir. Aile danışmanlığı ailenin sistematik yapısı içinde her bir bireyi kimi zaman tek başına kimi zaman da grup (aile) olarak yeniden gözden geçirmeyi kapsar. Bu süreç aile sistemiyle tanışmayı ve herkesin kendini gözden geçirmesini kapsar.

Nasıl Çalışıyoruz?

Aile ve Evlilik Danışmanlığı hizmetinin esasında çiftlerin ortak konular hakkında yaşadıkları çatışmaları konu alıyor olsa da çiftlerden herhangi birisinin de yaşadığı "herhangi bir çatışma" aile sistemini etkilemekte, bazı zamanlarda bireysel bazı zamanlarda ise aile ile bir arada çalışılmaktadır.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı ilişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olmaktadır.
İletişim Sorunları, Sadakatsizlik(Aldatma), İş-Özel hayat arasındaki dengesizlikler, Çocukların davranış ve okul sorunları, Aile bireylerinden birinin kaybı Aile-içi çatışmalar, Çocukluk dönemi travmaları, Yeniden evlenen çiftler, Evlatlık alan aileler, Aile-içi şiddet, Aile-içi cinsel taciz gibi yaşanılan durumlarda aile ve evlilik danışmanlığı hizmeti ile aile ve evlilik daha sağlıklı hale getirilebilir.
Aile ve Evlilik Danışmanlığı ile ailenin temel değerlerinin yeniden gündeme gelmesi sonrasında ailenin güçlü yanları ortaya konularak yeniden sağlıklı bir sisteme kavuşulur.

 

Aile ve Evlilik Danışmanlığı Hizmetleri ile
♣ İletişim bozuklukları
♣ Duygusal zorlanmalar
♣ Etkileşimin azalması,
♣ Sözlü ve / veya fiziksel şiddet,
♣ Çocuklarla ilgili sorunlar,
♣ Eşlerin ailelerinin evliliğe olumsuz etkisi,
♣ Maddi sorunlar (iflas, iş kaybı vb…)
♣ Anlaşılmamışlık ve önemsenmemişlik,
♣ 
Cinsel sorunlar,
♣ Ebeveyn – çocuklar arası iletişim sorunları,
♣ Ailede yaşanan hastalık, ölüm gibi krizler
♣ Aileye yeni bir bireyin katılmasıyla yaşanan sorunlar işle baş etmeyi amaçlamaktadır.